Parfémy jsou nedílnou součástí našich životů. Coco Chanel jednou řekla: „Žena, která nenosí parfém, nemá budoucnost“. I když by to mohlo být trochu přehnané, je pravda, že to, jak žena voní, dělá rozdíl mezi tím, jak se cítí, vypadá a je vnímána. S kvalitní vůní se budete cítit a vypadat přitažlivě, zvyšuje sebedůvěru, snižuje stres a pokud se použije správný tón, můžete se cítit mnohem lépe.

Kategorie vůní:

Květinová:

Jak již název napovídá, tato vůně zahrnuje jednu nebo více květin a je nejběžnějším a klasickým typem parfému. Mezi nejčastější květiny používané v parfémech patří růže, jasmín, lilie, lotos, fialky a měsíčky. Většina oceněných parfémů obsahuje alespoň jednu květinovou notu.

Svěží:

Svěží vůně zahrnují celou škálu ovoce, zejména citrusových plodů, jakož i zelené vůně. Citron / verbena, pomeranč, grapefruit, broskev a bobule jsou některé z plodů, které se hodí k zářivým a zábavným vůním.

Zelené vůně:

Zahrnují vůni listů, mechu a bylin, které jsou energizující a překvapivě unisex (pomyslete na čerstvě posekaný trávník!).

Orientální:

Vonné vůně inspirované kadidlem, jantar, santalové dřevo, pačuli a vetiver jsou jen některé příklady orientálních ingrediencí, které se hodí do těchto vůní. Typicky pocházejí z východu, nosí se pro formální a exotickou auru.

Dřevěné:

Bývají nejtěžší a nejsilnější a jsou ideální pro odvážné, jsou ideální spíše na večer než během dne. Od různých dubů a lesů po pižmo, tabák a kůží  Dřevité vůně bývají nejdražší a nejvyhledávanější.

Parfém se skládá ze 3 částí, podle toho, jak se které vůně uvolňují:
  • Hlava (vysoké tóny) je to první, co je po aplikaci ucítěno. Právě hlava parfému utváří první dojem a proto je na ni kladen velký důraz. Doba trvání hlavy se pohybuje okolo 15 minut, ale může to být také pouhých pár sekund.
  • Srdce (střední tóny) začínají naplno vynikat po odeznění hlavy. Voní několik hodin (2–3 hodiny).
  • Základ (nízké tóny), jsou ty látky parfému, které prchají velmi pozvolna. Doba trvání bývá několik hodin (3–4 hodiny), avšak nejsou výjimkou parfémy působící desítky hodin.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *